| jenny a întrebat:

Haideti sa ne gandim si la cei care au muncit o viata si acum au ajuns la azil.Ar fi frumos sa mergem sa ii vizitam si sa-i ajutam cum putem macar cu o vorba buna.

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Putin probabil, stefan. Ce e insa la indemana, daca aveti oarece afinitate pentru cei in varsta, gasiti nevoiasi destui la piata, in magazine mai mari cu mancare, sunt varstnici carora nu le ajung pentru legume si ii puteti ajuta direct si usor. Uneori o sticla de apa poate face o diferenta.

1 răspuns:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ar fi un gest extraordinar, da, sunt oameni care nu au pe nimeni sau sunt abandonati de familie dupa ce bineinteles au fost deposedati de averi si bunuri. Sunt de acord daca in comunitatea TPU am gasi o metoda de a veni in ajutorul acestor oameni sarmani.