| Pitbullllll a întrebat:

Heei TPU! Vreau sa incep sa ajut persoanele nevoiase insa eu nu am niciun ban, locuiesc la sat si din pacate nu pot face prea multe, stie cineva o fundatie sau ceva de genul prin care as putea ajuta online? Multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti ajuta, mai ales ca esti la sat: muncit in gradina, la sapat, curatat iarba, cules fructele, doar sa pui o hartiuta cu oferta ta pe geamul magazinului alimentar din sat si vei vedea cat de mult vei fii solicitat.
Din pacate, la tara nu este nevoie de munca online, ci de munca fizica, in gradina, la sapat, la cules samd.

| Pitbullllll explică (pentru Violleta2022):

Multumesc foarte mult pentru raspuns, am facut asta si in prezent fac asta, ajut pensionarii de la mine din sat atat cu alimente din putinul meu cat si la muncile de zi cu zi insa vreau sa ajut mai mult, multumesc inca odata ca ti-ai facut timp sa imi raspunzi la intrebare!

| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa incep sa ajut persoanele nevoiase insa eu nu am niciun ban "

cinstit: ocupă-te de tine mai intâi

| anonimg a răspuns:

Nu avem voie să vorbim urât.

| sierra1 a răspuns (pentru anonimg):

" anonimg : Nu avem voie să vorbim urât."

doar atât? ar trebui dezactivat contul bădăranului

| anonimg a răspuns (pentru sierra1):

Persoana respectivă a dispărut. Eu sunt întotdeauna pentru o a doua șansă.

| anonimg a răspuns:

Online poți să ajuți aici pe site.
Fizic, poți căuta pe Google asociații care practică voluntariatul și să te înscrii la una din ele. Nu te costă nimic.

| alina2k18 a răspuns:

Pai la fundatie poti fi voluntar dar online nu ai cum laughing
Cu bani nu poti ajuta deci cam cu ce vrei tu sa ajuti?
Oamenii nevoiasi nu au nevoie sa stea pe net laughing ca daca au telefoane smart aia nu prea sunt nevoiasi ci sunt parazitii carora le platim noi astia care muncim ajutorul socialwinking si ei stau cu pl in sus laughing

| Digikey a răspuns:

Ajutor on line pentru persoane nevoiase.

rolling on the floor

| shu7e a răspuns:

Un pic ipocrit mesajul asta. Imi suna ceva de genul: ti-e foame, n-ai unde dormi si stai in parc sau sub pod, esti batut tot timpul si nu ai cum scapa din mediul acela? O, imi pare rau eu am doar un telefon/ calcuator si net. Din pacate nu te pot ajuta desi mi-as dori.
Banuiesc ca fiind la casa ai o camera in plus. Ai putea ajuta prin o oferi camera ta pe o oarecare perioada unei persoane abuzate, traficate care ar fi dispusa sa vina la tine pana se pun pe picioare din nou. Cauta sa contactezi ONG-uri ce se ocupa cu persoanele traficate ei ar putea avea nevoie de astfel de ajutor

| Pitbullllll explică:

Observ ca toata lumea a sarit cu gura ca daca nu ai bani nu poti ajuta ba chiar unii ati si ras, multumesc celor care au dat niste raspunsuri pertinente iar restul incercati sa numai criticati cand o persoana incearca sa ajute, sunt persoane in tara asta care daca vad ca iti dai ultima suflare langa ei te scuipa si merg mai departe iar noi restul ar trebui sa schimbam asta! Va multumesc tuturor pentru raspunsuri atat celor care m-au injurat cat si celor care m-au ajutat!