Întrebare recomandată | whatevernvm a întrebat:

Hello!
Știe cineva niște locuri din sectorul 6 sau centru București unde se pot dona haine pentru copii și adulți aflati în dificultate? Și niște adrese eventual. Exclus biserici, mulțumesc

12 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cauta pe Facebook cazuri sociale, sunt o gramada. Eu cunosc o femeie care isi creste singura copiii, dar este din sectorul 5. Daca vrei te pot pune in legatura cu ea

| baru a răspuns:

Nu stiu, dar iti multumesc din suflet pentru gest.

| Bizon95 a răspuns:

Mor de curiozitate de ce exclus biserici?

aia se ocupa in mod curent de asa ceva!
pomeni si alte d'alea

| xVLADxLUNCAx a răspuns:

Mil sugi

| whatevernvm explică (pentru Bizon95):

Nu am încredere ca nu și le împart femeile de serviciu și lumânăresele între ele. Vreau sa ajungă la orfani și oameni care chiar nu au deloc

| whatevernvm explică (pentru AdelinaC):

O sa îți scriu în câteva zile dacă nu rezolv cu ce am găsit pana acum și dacă rămân hăinuțe sa ma pui la curent, mersi mult

| Bizon95 a răspuns (pentru whatevernvm):

Pai eu le-as da direct la preot!
iar daca o iei asa, nici cu ONG-urile nu ai cum sa ai absoluta incredere, chiar au fost AFACERI cu caini, in care erau sponsorizati pentru 150 de caini si aveau 25-30

| whatevernvm explică (pentru Bizon95):

Încrederea și respectul meu pentru preoți sunt sub nivelul marii și nu vreau sa intru în polemici despre asta.
Da, și cu ong urile sunt șanse, de asta as vrea direct o sursa la care sa merg, cum mi-a propus cineva mai sus sau ceva acțiuni caritabile unde ne deplasam și noi la centre.
Merci oricum

| Bizon95 a răspuns (pentru whatevernvm):

Sunt de acord cu tine
TOTUSI
cand e vorba de comunitate, chiar mai sunt si preoti buni
uneori total neasteptat

a murit maica-mea, DETEST BISERICA, dar, dar, DAR... CHIAR MI-AM IUBIT MAMA, asa ca EA CREDEA IN ASTA

asa ca am dus-o la biserica, si AM AVUT SURPRIZA ENORMA sa constat ca preotul a spus niste lucruri absolut superbe despre mama mea

in continuare detest biserica, si preotii in general, dar, pe omul ala il respect, el mi-a respectat si apreciat mama, ar trebui sa fiu ultimul imbecil sa nu vad asta!

moment in care ideea e sa gasesti pe cineva in care ai incredere pentru ca VEZI ca merita increderea tawinking

| whatevernvm explică (pentru Bizon95):

Când a murit mama mea preotul fuma în spatele mormintelor prin cimitir la parastas.
Nu zic ca nu sunt și unii buni, dedicați. Sunt conștientă ca exista. Iubitul meu a fost mult timp dirijor în corul bisericii în Constanța și mi-a povestit de preoți faini, m-a luat de câteva ori pe acolo, îmi povestea și de buni și de bișnițari, dar entuziasmul și plăcerea de a ii găsi pe cei ok a ajuns la 0 după toată imaginea pe care câțiva nu sunt suficienți sa o spele.

| virginel3 a răspuns:

Hai sa luam asta matematic
Ma(grupul 1)={x/ x trebuie sa (exemplu) fie roscati)
Ma={Viorel, Marcel, Costel, Gigel}
Mb={x/x trebuie sa se simta exclusii}
Daca din, Ma, Costel si Viorel se simt exclusii stunci ei fac parte si din Mb
Cu toate astea, ei fac parte din amandoua grupurile( daca ei se simt exclusii nu inseamna ca nu mai sunt roscatii)

| RAY a răspuns:

Nu ma asteptam sa vad o intrebare de genu din partea ta, ce sa spun merita tot respectul persoanele care vor sa iti ajute aproapele, cat despre intrebare, mai bine vezi de o familie saraca decat fundati care apoi vand hainele