Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hey,TPU! Doresc sa fac voluntariat pe perioada verii, dar am tot cautat pe internet si nu gasesc o organizatie din Bucuresti care ar accepta un voluntar adolescent.Am aproape 14 ani ( ii implinesc in iulie) si vreau de mult timp sa fac ceva de genul,si am experienta cu copiii cu dizabilitati mentale ( autism,sindromul down,etc)deci asta m-ar interesa cel mai mult, dar orice tip de munca de voluntariat este bine venitahappy. Stiti vreo organizatie la care as putea face voluntariat vara asta?happy Mersi!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Crucea Rosie nu are absolut nici o limita de varsta, am instruit pe vremuri pentru ei voluntari de la 10 ani, deci cu siguranta te vor primi fara probleme.
Mai stiu aceasta asociatie: http://www.aminvinscancerul.ro/Ia_atitudine.htm care primeste voluntari pentru a ajuta pacientii cu cancer, iar asociatia Concordia ajuta copiii cu dizabilitati si primesc si ei voluntari elevi http://www.concordia.or.at/......untar.html

7 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Ar trebui sa cauti in USA. Acolo sigur gasesti!

| awspam a răspuns:

Ce chestie, supertare bravo si felicitari, sper sa gasesti ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru awspam):

Hehe,mersi pentru sprijin, cum termin scoala o sa ma interesez de asociatiile care mi-au fost sugerate!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru oprescudorin11):

Nu sunt sigura daca raspunsul tau e ironic sau nulaughing Stiu ca as gasi usor in USA,dar, din pacate, sunt minora, e imposibil pentru mine sa calatoresc in alta tara doar cu scopul astahappy. Oricum, multumesc pentru sugestie.

| Lupu_Stefan_Gabriel_1997 a răspuns:

Alaturate lupteai pentru Unirea Basarabiei cu Romania, avem diferite departamente in care poti performa si in care poti sa lupti pentru Unire in diverse moduri, nu uita ca nu e un simplu voluntariat, lupti pentru un ideal. www.actiunea2012.ro

| awspam a răspuns (pentru Lupu_Stefan_Gabriel_1997):

Hmmm, aia e lupta politica, iar oameni civili nu vad rostul in astea, nu castigam noi nimic daca suntem unguri sau sarbi sau ce om fi, tot muncitori pe continentul europa suntem
iar salarile, venitul si cu cat probabil terminam pe luna in functie de rangul social, e comandat de cei de sus la unison, deci politica nu merita nimic