Întrebare recomandată | EmiliaSd88 a întrebat:

Heyy TPU, sunt din Iasi in clasa a 11a si as vrea sa fac voluntariat deoarece am auzit ca ajuta la facultate, stiti unde as putea face?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uite ce am gasit.
http://www.crucearosie.ro/activitati/voluntariat.html
O zi buna:)

| Zuzazozo a răspuns:

La un centru pentru copiii cu probleme de autism.

| CezarinaLunaria a răspuns:

La angajare mai ajută mult voluntariatul. Așteaptă să vezi la ce facultate optezi și care îți va fi programul, si apoi atunci să iei o decizie în privința asta. Eu sunt la facultate în București, primul an și vreau întâi să-mi văd programul și consistența materiilor și apoi vreau să fiu voluntară la Salvați copiii.

| STALF a răspuns:

Optiunile pentru voluntariat sunt multe:Crucea Rosie, actiuni sociale organizate de Biserica, World Vision, Actiunea 2012, Salvati Copii, Rosia Montana si multe alte actiunii organizate non-profit.

| EllieVmx a răspuns:

Poti sa faci la Salvatii Copii...sunt o familie minunata, am facut si eu voluntariat la ei cand eram in generala. intra pe site-ul lor si completeaza formularul. Exista o filiala in fiecare oras. Succes!
P.S.: Te ajuta si la CV nu numai la facultate.