| ris358 a întrebat:

Hi! Am auzit ca dupa o furtuna, apa din mare se incalzeste. E adevarat?

14 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Practic da

| SolitarHacker a răspuns:

Din cauza temperaturei de afara apa ti se pare calda big grin

| Mocan_Bety_1998 a răspuns (pentru SolitarHacker):

Se scrie "temperaturii". Mereu trebuie respectata gramatica.

| Myyy3 a răspuns:

Teoretic nu!

| ris358 explică (pentru Myyy3):

Si atunci, care e treaba cu incalzirea apei?

| Azµre a răspuns (pentru ris358):

Apa e caldă ea, nu se încălzeste ci temperatura exterioară atmosferică scade! Astfel apa e mai caldă decât e aerul în atmosferă!

| Albãstriţaxx a răspuns:

Da thinking

| AmELiA100000 a răspuns:

Cred ca da

| NoName234 a răspuns:

Nu cred ca se incalzeste

| Soniix a răspuns:

E adevarat. + furtuna aduce si meduze si multe alge spre mal

| tutorial943 a răspuns:

Daca ploua iarna...

| blond a răspuns:

Nu se încălzeste doar așa se pare, după o furtună pe mare apa pare mai calda dar nu este asa.

| Trojandll a răspuns:

Hahaha Eu cred ca cum e rece afara ni se pare noua ca e cald in apa BAFTA

| DanielEne21 a răspuns:

Da e adevarat