| ddaiana16 a întrebat:

Probabil ati auzit povestea concurentului Rafaelo Varga de la X FACTOR...mi-as dori foarte mult sa il adopt, el are 16 ani, si mi s-a facut foarte mila de el, deoarece nu stie ce va face de la varsta de 18 ani, dupa ce va parasi centrul de copii! problema este ca eu am doar 20 de ani, si nu cred ca sunt sanse sa il adopt...dar daca i-as convinge pe parintii mei sa il adopte? Ar fi sanse sa poata fi adoptat chiar daca are 16 ani?

4 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

De ce vrei sa-l adopti cand are 16 ani?
La 18 ani nu o sa prea bage in seama

| Lothar a răspuns:

Nu conteaza varsta, conteaza daca aveti conditiile necesare pentru a adopta un copil

| ddaiana16 explică (pentru Lothar):

Conditiile necesare am avea...eu si sora mea suntem amndoua majore, eu am 20 iar ea 24, eu incep facultatea iar sora mea incepe lucrul, amandoua vom pleca de acasa, cel putin 3 ani vom fi duse de acasa si numai in weekend ne-am intoarce, deci conditii ar fi.

| Lothar a răspuns (pentru ddaiana16):

Atunci fa o fapta buna, mai ramane sa fie de acord si parintii tai.
http://www.avocatnet.ro/......copil.html
Ai aici tot ce trebuie