Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa-mi enumerati cateva organizatii de voluntariat din Iasi? Merci!

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Toate bisericile ortodoxe accepta voluntari, nu-ti tine de cald o patalama de voluntar si sa nu faci nimic, voluntariat este si donarea de sange, voluntariat este atunci cand ajuti pe cineva neconditionat si cand faci curat fara plata, poti iesi sa faci natura unde stai mai curata si sa le spui si altora acest lucru, poti colecta maculatura decat sa o arunci cu gunoiul menajer etc.

| missandrab a răspuns:

Crucea Rosie, una dintre ele.

| Frai_Sebastian_1975 a răspuns:

- ASCOR (asociatia studentilor crestini ortodoxi din Romania) in incinta facultatii de teologie ortodoxa de langa mitropolie
- Bethani
- Salvati copii
- ASTV (asociatia studenteasca tineri pentru viitor) contact Daniel Chirica
- aiesec

| Anyanaany a răspuns:

Eu sunt din Galati si nu sunt sigura daca aveti in Iasi, dar la noi in multe scoli si licee este programul de voluntariat impact! sper sa te ajute:*