| chuckmanson a întrebat:

Am 17 ani și aș dori și eu să fac voluntariat vara asta. De preferat ceva legat de natură. Sugestii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la liceul unde inveti si intrebi acolo, daca au si asemenea activitati.
Ori mergi la Casa Tineretului, din orasul tau.
Sunt activitati de vacanta, unde elevii se strang sa curete orasul, parcurile, sa planteze copaci sau flori samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai poti merge la bunici, ori la rude, pe la tara, sa-i ajuti la gradina sau camp, cu muncile locale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În orașul tău sunt ONG-uri care caută voluntari. Acolo să mergi.

| NonZarek a răspuns:

Hmm, pai, poți încerca la plantat copăcei, sau ieșit cu copiii în natura în pădure și sa ajuți la mâncare, sau sa mergi ca cercetaș cum ar fi, tot asa sa mergi în pădure și sa te ocupi de copiii. La scafandrii e ceva voluntariat darnu știu unde poti găsii in Ro.
Cam astea îmi vin mie în minte.