Întrebare recomandată | wowmentol2 a întrebat:

Am foarte multe haine aproape noi, vreau sa le dau cuiva. Vreau sa sa le dau la o casa de binefacere sau ceva de genul in judetul Buzau. Stie cineva vreo solutie? Nu cunosc pe nimeni mai amarat sa i le dau si le-as da direct la o casa de genul

Răspuns Câştigător
| David2120 a răspuns:

Buna! Incearca sa suni la orfelinate din apropiere, unde locuiesti tu, si spune-le ca vrei sa dai niste haine de pomana, acelor copii de la orfelinat! Sper ca te-am ajutat! Sau daca nu intereseaza-te de familii sarace pentru a le darui lor hainele! Coronita! Nb!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-le la biserica si cei de acolo le vor daruii celor saraci.

| biasuru a răspuns:

Eu le-as duce la orfelinat daca as fi in locul tau,le-as oferi personal copiilor, pentru ca daca le duci si le dai superiorilor este posibil sa le imparta intre ei, asa ca le poti impacheta separat, cateva pungute si sa le dai, vor fi bine primite acum in pragul sarbatorilor.Numai bine!