| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as dori sa aplic ca voluntar la ISU Galati si am nevoie de un raspuns la intrebare de ce doresc sa fiu voluntar, in mare stiu cu ce sa raspund, dar as dori ceva mai formal, multumesc

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa le spui adevarul, asa cum simti si de ce anume vrei sa fii voluntar la ei.

| Dallastvrfo a răspuns (pentru Violleta2022):

Voiam sa fac ceva mai formal, asta e problema

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dallastvrfo):

In momentul in care spui ca vrei sa aplici, inseamna ca au deja o forma tipizata sau electronica, sau chiar o aplicatie online, care trebuie completata si subsmisa lor, deci nu-i nevoie de nimic "formal" din partea ta.
daca u este nimci tipizat mergi acolo in persoana si prezinta-te. Spune-le simplu si convingator ca esti dispobil si ca doresti sa faci munca voluntara la ei.

| sierra1 a răspuns:

"am nevoie de un raspuns la intrebare de ce doresc sa fiu voluntar"

se presupune că TU știi de ce vrei asta. ai vrea să-ți dăm noi motive?

| Verttigo a răspuns:

Daca deja, ai nevoie de un raspuns la o proprie intrebare, la care totusi ai un raspuns dar esti neclar asupa raspunsului, stai acasa.Nu aplica nicaieri. Ca tine sunt multi. Asteapta confirmarea altora pentru a face ceva.Nu, ca pompier ai nevoie sa decizi singur pe baza pregatirii ce o detii. A, daca nu o ai, normal ca decid altii pentru tine.

| Dallastvrfo a răspuns (pentru Verttigo):

Voiam sa aplic ca voluntar, dar daca vii sa dai cu ura poti sa tii dai turn off la device, mersi

| Verttigo a răspuns:

Tocmai de aceeași îți și scriu. Știu despre ce e vorba. Sunteți lângă mine tura de tura și vă văd. 95%dintre voi ați venit doar pentru insta, snap și altele. A, sau dacă v-au fugărit mami și tati la treaba. Prea putini înțeleg exact cum se pune cu adevărat problema și ca nu este loc de bălăcăreli, poze în uniforme lângă ambulate, motoare, bărci și altele. Gândește-te bine ce vrei sa faci și ce alegi.

| agent007u a răspuns:

Sunt voluntar la ISU DE aproape 3 ani. Dacă tu ai nevoie de un raspuns la intrebarea " de ce doresc sa fiu voluntar", te sfătuiesc să te mai gândești dacă intri in randurile noastre. Aici avem nevoie doar de oameni care stiu cu adevărat ce vor sa faca.