| Liviu321 a întrebat:

Face cineva de aici parte dintr-o organizatie de voluntariat? M-ar interesa mai exact ce faceti acolo, cu ce contribuiti etc. Doresc si eu sa ma inscriu intr-o astfel de organizatie dar nu stiu ce sa aleg si la ce sa ma astept.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Eram sofer la crucea rosie pe masina mica. Mergeam la femei cu o colega si le schimba bateria/cartela sau terminalul mobil avariat. Ele erau protejate de fostii barbati violenti si apasau un buton ca sa vina politia daca se apropiau de ele. Eu stateam in masina si asteptam cand ajungeam la destinatie. Uneori mergeam la 3 - 4 si cateodata nimeream 1 mai departe de oras