| BunicaBateToba a întrebat:

Am o mica problema si e urgenta, care sunt pasi pentru a deveni avocat al consiliului scolar? La mine la liceu nu prea inteleg care sunt pasi

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce termini liceul cu nota mare, iei BAC-ul si apoi mergi la Facultatea de Drept.
Termini facultatea de Drept iti iei licentele, angajandu-te ca ucenic pe la vreun avocat sau notar, sa capeti putina experinta Intre timp, astepti ca postul de avocat al consiliului scolar de devina liber si sa poti participa la concurs cu alti avocati, ca sa-l ocupi.
Explicatii amanuntite gasesti aici:
http://www.all-lawyers.eu/facultatea-de-drept/