| irina1803 a întrebat:

Am un proiect de facut despre o problema a comunitatii in care traiesc si trebuie sa am o organizatie care face voluntariat dar nu stiu despre ce problema sa vorbesc....ma gandisem la unele lucruri dar nu aveau rezolvare sau aveau dar nu era tocmai cea corecta. As vrea sa-mi dati niste idei despre ce as putea vorbi...Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Uite o problema concreta de la mine din cartier: Cei care au vile in vecinatatea orasului nu au facut contract cu firma de salubritate. Cu mainile lor luxoase, aduc saci de gunoi pe care ii arunca la tomberoanele noastre. Pe linga mizeria lasata, noi sintem obligati sa platim mai mult, in functie de cantitatea de gunoi ridicata.
Voi, voluntarii ar trebui sa-i identificati si sa-i convingeti sa faca contract cu firma de salubritate; sa nu-si mai aduca gunoaiele aici. Eventual, sa vorbiti cu primarul pentru sustinere si rezolvare.

| Nonameagain a răspuns (pentru Nonameagain):

Cu masinile lor luxoase! Ah, ma supara tastatura.

| irina1803 explică (pentru Nonameagain):

Mersii mult..chiar m-ai ajutat! :*

| Nonameagain a răspuns (pentru irina1803):

Ma bucur. Suces!