| CRONNOSo3 a întrebat:

Am vreo 1, 8 t de doze de aluminiu pe care le-am tot strans pe parcursul timpului si acum vreau sa le reciclez in alte obiecte, cu ce pot sa topesc dozele?

Aluminiu-punct de topire:700°C

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Iti poti face o mini topitorie.
https://www.youtube.com/watch?v=jR8liZHIx6s

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica sa le reciclezi in alte obiecte? Le predai la un centru si gata. Nu ai nici un avantaj daca le-ai topi tu. Si nici nu cred sa ai cu ce sa faci asta.

| CRONNOSo3 explică (pentru darrio2007):

De fapt am destule lucruri de facut cu el, de aceea am si strans toate aceste doze.Si chiar am o forja, dar nu stiu ce comvustibil sa folosesc.

| darrio2007 a răspuns (pentru CRONNOSo3):

Ce, tigăi, crătiti?

| CRONNOSo3 explică (pentru darrio2007):

Ok,hai că iți spun?,tigăi?,
Eu sunt fierar ca hobby, si ca sa nu mai cumpar materiale de-a gata sa le modific continuu cu orele ca sa iasa ce vreau mai bune fac niste matrice(sau forme de turnare daca vrei) si torn aluminiul acolo si scap de timp de lucru in plus.
Am de gand sa fac decoratii, gravari, garzi, măciulii, chesti de genul acesta.

Crăiți?

| darrio2007 a răspuns (pentru CRONNOSo3):

Pai, asa spune, bre!