| Cristina77223 a întrebat:

Ma gandesc sa ma înscriu ca voluntar la tabara Joycamps in Romania. Pe formular ne cere să alegem din ce departament vrem să facem parte. Întrebarea este pentru cei care au mai fost voluntari. As vrea sa stiu care sunt sarcinile in fiecare departament (resurse umane, proiecte si fundraising, media si P.R.)
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| ponturi a răspuns:

Nu cunosc proiectul, insa iti pot spune urmatoarele Resurse umane se ocupa de fisele posturilor, de voluntari, de inscrierea membrilor, legitimatii,.

Proiecte si fundarising proiecte si evenimente, organizare, atragerea de fonduri, campanii

Media de tot ce tine de foto, video, uneori si partea de sonorizare, retele de socializare, clipuri si promovare, insclusiv flayere, bannere.

P.R se ocupa de imaginea asociatiei, de interviuri si poate si de colaborari, discutii si reprezentarea asociatiei si a proiectului la diverse institutii sau in legatura cu alte fundatii, asociatii.