| RunForLife a întrebat:

ma numesc Adrian si sunt pedagog la o casa de copii din Constanta(Fair Play)vreau sa le fac copiilor cadouri dar am o suma limitata de bani pe care i-am strans(478 lei)vreau sa stiu cum as mai putea atrage sponsori pentru ei? Sunt 27 de copii institutionalizati in acest centru de plasament

3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Ia trei voluntari si in echipe de cate 2 mergeti pe la firme si cereti sponsorizari. Se numeste fundraising. Probabil vei bate la 15 usi pentru a primi o sponsorizare, dar daca tot se apropie sarbatorile poate mai da lumea cate un banut ceva... Altfel, poti aduna copiii sa faca ateliere de creatie si la un targ local cu decoratiuni de Craciun poti solicita un spatiu de expunere gratuit in care sa vinzi acele obiecte (felicitari, impletituri, chestii decorative, orice ii poti invata pe copii sa faca). Sau impreuna cu cadrele didactice puteti pune la punct un program artistic, obtineti gratuit o sala si incropiti un spectacol in scop caritabil... solutii sunt, timp nu prea mai e.

| RunForLife explică (pentru PeFuga):

Multumesc mult pentru sugestii.Am incercat sa merg la sponsori dar nimeni nu a fost incantat sa faca un gest caritabil...le-am aratat poze si acte care confirma credibilitate dar sunt multi care falsifica si oamenii si-au pierdut increderea..Eu sunt singurul voluntar care vrea sa faca ceva pentru copii, lucrez de la 17 ani cu ei. Daca mai ai si alte sugestii te rog sa nu eziti sa-mi scri.Multumesc

| RunForLife explică:

Daca vrea cineva sa doneze ceva ce nu le mai foloseste sa ma contacteze fiindca copiii vor aprecia orice lucru.Multumesc