| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, nu am gasit o categorie unde sa pun aceasta intrebare dar vreau sa stiu ce parere aveti despre furtunile astea ce vin asa dintr-o data de parca ar fi controlate de cineva peste tot in lume, spre exemplu inundatiile ce au fost acum cateva zile in Turcia de au luat masini etc? Voi ce parere aveti, credeti ca sunt ploi artificial create de oameni sau este doar natura?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" ce parere aveti despre furtunile astea...credeti ca sunt ploi artificial create de oameni "

e clar că de vină e guvernul lu' Câțu și Soroș și cred că și ăla de-a fost preș in state: Obama

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt rezultatele naturii, care vin desigur ca rezultate ale defrisarii si a altor lucruri cauzate de om. Adica normal ca cea mai mare proportie o are natura.

| goguPatent a răspuns:

Se putea sa nu apara unu sa zic ca ploaia e o conspiratie?

| Andrei007007 a răspuns (pentru goguPatent):

In cazul in care nu ai deschis tembelizorul pana acum, te anunt ca s-a inventat ploaia artificiala de foarte mult timp, eu citisem inca din 2008 despre ea, ia si citeste: https://stirileprotv.ro/......video.html

| Alverto a răspuns:

Cum frate sa fie controlate? Ce scop ar avea? Economia statelor sta in joc, furtunurile și viturile distrug cultura agricola, distrug case, distrug arbori seculari. Care e scopul? Că până la urmă toți trăim pe aceeași planeta și nu ar vrea nimeni sa aibă de suferit de pe urma schimbărilor climatice.
Astea se întâmplă dintr-un motiv simplu, majoritatea oamenilor nu le pasa de eco-sistem.
Pădurile sunt soluția schimbărilor climatice

| geoconda a răspuns:

Cum adică să fie create de om? Doamne ferește. Hai ca mestec si eu acum in oala să vină un tsunammi

| Andrei007007 a răspuns (pentru geoconda):

In cazul in care nu ai deschis tembelizorul pana acum, te anunt ca s-a inventat ploaia artificiala de foarte mult timp, eu citisem inca din 2008 despre ea, ia si citeste: https://stirileprotv.ro/......video.html

| AlinMrs a răspuns:

Da intr-adevar se poate controla vremea artificial prin diferite metode. De la proiectul Harp, pana la drone ce produc precipitatii artificiale in zone aride. Insa probabil nu au si acurateția necesara sa spun asa. Au ajuns in punctul in care se poate insa nu au control asupra cantitatii si calitatii precipitatiilor. De asta vezi inundatii in zone total neprevazute, in cantitati neasteptate. Posibil ca una sau mai multe din superputeri sa se foloseasca de technologie si intr-un mod distructiv. Nu e ca si cand poti invinui pe cineva de o calamitate,, naturala", neavand dovezi.

| Andrei007007 a răspuns (pentru AlinMrs):

Cred ca dovezi sunt peste tot in lume, cum se face ca peste tot au fost inundatii? Cand vreodata s-a mai intamplat asa ceva? Eu zic ca au fost intentionat facute sa tina cat mai multa lume in case, de cand cu pandemia asta ca altfel nu-mi explic. Iar pentru haterii care nu cred in HARP si alte tehnologii de control a vremii, ii rog sa caute clipul pe Youtube din Palestina cand o tornada nu reuseste sa treaca granita cu Israel (probabil nu avea pasaport acea tornada). Haideti sa fim realisti, suntem manipulati, trebuie sa recunoastem asta, insa daca ajungem sa facem ceva sa oprim astfel de atrocitati asupra noastra riscam sa ajungem ca planeta Marte!

| Andrei007007 a răspuns (pentru Andrei007007):

*nu ajungem