| Kadxss a întrebat:

Salut TPU! Stie cineva unde as putea promova linkul acesta de donatii pentru refugiatii ucrainieni? https://donorbox.org/helping-the-ukrainian-refugees
Sunt voluntar si incerc sa ma ocup si cu donatiile online, momentan nu am primit mai mult de 300$. Multumesc!

5 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

NU AJUTAȚI ÎN NICI UN FEL UCRAIENIENII SUNT PLINI DE AERE FIȚE FIGURI SE CRED VEDETE NE CRED PE NOI SCLAVII LOR PROȘTII LOR
EU VORBESC SI LIMBA RUSĂ AM FOST ZILELE ASTEA PE LA VĂMI si am stat prin gări printre ucraienience si imigranti bărbați de ziceai că sunt teroriști îmbrăcati extraordinar de bine toată lumea frumos îmbrăcată numai cu haine de firmă
AU MULȚI BNANI
ACUM NU AU VENIT AMĂRÂȚII ci au venit mafioții cei ce au avut mii de euro de dat spaga să poată pleca de acolo, mare surpriză dacă printre ei nu or fi infiltraț mulți teroriști echipe de comando ucigasi plătiți să ne răstoarne guvernul si nu numai pe al nostru.
MULTI DINTRE EI NU VORBEAU UCRAIENIANĂ ci vorbeau RUSĂ
Asă că mulți se prevalează de busculada care sa creeat să intre ruși in UE cu pașapoarte ucraieniene

NU II AJUTAȚI CĂ SUNT NESIMȚIȚI NU ȘTIU SĂ SE MILOGESCĂ NU ȘTIU SĂ SUGĂ MORCOVUL LA SCHIMB
CĂ EU AM MERS SĂ LE OFER CAZARE SI MÂNCARE
si un prieten care vrea să se căsătorescă si are casă mare
si ucraieniencele visează doar la ELVEȚIA Polonia nu la Români

De ce să ii ajutăm dacă ei nu vor să vină aici în țara noastră la muncă să îmi sape via să pună pepeni la câmp să le dau de mâncare și cazare.

acuci lasăi să se ducă după capul nostru

de culcat cu noi românii nu vor să se complice
de muncit la vie nu vor să muncesca
atunci noi de ce să ii ajutăm doar ca să ne mănânce de fund pe la spate!
SI eventual să mai intre printre ei si teroriști!

| Mivelyn a răspuns:

Faptul ca ai pus o poza si o modalitate de plata, nu te face deloc credibil in a primii donatii. Extrem de multi sarlatani...

| Kadxss explică (pentru Mivelyn):

Doar nu vrei sa pun 10 poze si video-uri.dar vezi ca sunt 2 metode de plata, alea deja puse de la site pup

| catabalint23 a răspuns:

Cauta grupuri de Facebook de romani plecați în străinătate. De exemplu romani în Italia

| Kadxss explică (pentru catabalint23):

Am incercat crede ma, nu stiu de unde si cine dar in total am primit 300$ intr o saptamana... doar, pe care deja i am scos si i am folosit ca sa cumparam provizii