| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de putina inspiratie de la voi. Doresc o solutie optima (idee) pentru selectarea deseurilor acasa. Multumesc. Dau funda.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Simplu: 3 galeti sau o galeata normala si 2 cosulete mai mici. Una pentru deseuri organice (mancare, alimente), alta pentru sticla si cutii de aluminiu de bere, suc cu gaz gen cola, pepsi, si ultima pentru hartie, carton si brikuri (cutii de lapte, de suc natural). Apoi cand iesi afara poti sa arunci hartia la hartie, metalul la metal si sticla la sticla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o chestie ce evidentiaza nivelul de civilizatie ce faci tu. Totusi e inutila.
Adica noi sortam gunoiul, dar vin salubrisistii si il baga inapoi la gramada. Ca la romani -_-
Eh chiar si asa, eu am 3 cosuri - unul pentru hartie, unul pentru plastic (pet-uri, pungi) si unul pentru resturi menajere (resturi mancare, metal etc).

Dar cum am zis, e o chestie inutila dpdv practic. Singurul avantaj e ca ma simt eu mai "civilizat" laughing