| andreigustaviol a întrebat:

Salutare, care sunt facilitatiile obtineri anumitor diplome de voluntariat, cu ce ma ajuta? Adica le obtin si dupa ce fac cu ele? Care sunt facilitatiile? Mersi mult, fara mistouri si dau funda.

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Daca detii o diploma de voluntariat atunci demonstrezi cu documente fara doar si poate ca ai o experienta intr-un anumit domeniu, pe care absolvirea unei unitati de invatamant nu ti-o poate oferi. De exemplu daca vrei sa devii profesor sau asistent medical si ai facut voluntariat in institutii sau organizatii in care treaba ta era sa interactionezi cu oamenii intr-un mod similar cu cel al unui profesor sau asistent, atunci ai dovada ca ai o experienta. La asta te ajuta diplomele de voluntariat, unde sa mai pun faptul ca dau si bine la cvwinking