| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, tocmai am realizat faptul cam am prea multe caiete de romana si de matematica (mici si studentesti) si as vrea sa le donez undeva.Ar putea cineva sa-mi spuna unde as putea sa le donez?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le donezi unei scoli, unde sa fie impartite copiilor cu stare materiala mai precara.
Profesorii stiu cel mai bine cui sa le imparta.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! La scoala, cum spune si Bula, e cel mai bun loc.

| romeo78 a răspuns:

Mergeți la biserica din cartier unde mergeți și vorbiți cu preotul.

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

Mersi

| 4StarLight a răspuns:

Ai putea sa le dai prietenilor care au nevoie sau colegilor. Spui pur și simplu ca nu ai ce face cu atatea si întrebi dacă este cineva care are nevoie. Cu donatul mai erau puse uneori pe la supermarketuri, imediat cum plăteai la case. În general se găseau alimente, insa cand incepe scoala poate se fac si pentru rechizite.

| Radu2814 a răspuns:

Poti sa cauti grupuri de Facebook care au ca scop donațiile sau poti sa le pui pe OLX

| anonim_4396 explică (pentru Radu2814):

Nu prea folosesc Facebook sau olx insa as putea sa caut pe Facebook