| darctron a întrebat:

Salutare tuturor, vreau sa va mai întreb cum se poate deveni mercenar la situația actuală în Luhansk? Rrebuie pur și simplu să se treacă granițele și cauzazul, sau trebuie un raprezentant rus? Si dacă trebuie pașaport.
Mulțumesc!

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mercenar de care parte?

| Holiday a răspuns:

Te duci la granita Romaniei cu Ucraina si le spui ce ganduri ai. Mai departe se ocupa ei de tine, nu-ti face griji...hee hee

| Trixt3r a răspuns:

Cred ca asta cautai :
https://dmsu.gov.ua/......ation.html

| darctron explică (pentru Trixt3r):

Pai crezi că sunt atât de prost încât să pun piciorul in Ucraina de vest? trec prin Bulgaria, Turcia și țările caucazice până în Rusia

| Trixt3r a răspuns (pentru darctron):

Important este sa te grabesti, ca daca incepe razboiul ii dau astia uninstall lu` Putin, asa instant ca nessul big grin

| darctron explică (pentru Trixt3r):

Nu se va întâmpla asta, în primul rând pentru că Rusia nu e singură in acest meci de șah, are aliați puternici la nevoie, războiul nu va fi mondial, deci NATO nu are de ce să intervină în Ucraina.
și fii sigur că Putin nu e chiar un analfabet functional să arunce nici cu o petardă in Romania (Deveselu), asta ar însemna război mondial da.

| Trixt3r a răspuns (pentru darctron):

Nu stiu cum sa-ti explic asa mai simplificat.

Rusia nu a respectat cele doua tratate de la Minsk. Din cauza ca nu au respectat tratetele au fost impuse anumite masuri impotriva Rusiei, din cauza asta Rusia este saraca in momentul de fata. Rusia a facut asta cu mana ei, ma rog, cu mana lu` Putin.

Bun, pana aici masurile au fost lejere, daca Rusia ataca Ucraina atunci intreaga lume o sa penalizeze Rusia si nu lejer ca pana acum ci sever, le vor bloca conturile la nivel global, nu vor mai cumpara gaz si petrol, nu vor mai face negot de import/export cu ei... si nu numai - Rusia nu-si permite asta. In momentul in care ameninti independenta unei tari, iti pui pe cap toate tarile care sunt independente - nu doar NATO, ci toate tarile.

Nici nu-i nevoie ca NATO sa intre in razboi, este suficient ca Rusia sa fie penalizata la nivel global, asta inseamna saracie si mai mare in Rusia si asta ar duce la linsarea lu` Putin de proprii lui oameni.
Rusii si asa sunt suparati, isi dau si ei seama de cat de bine o duceau daca banii care i-a bagat Putin in tankuri mergeau pe salarii, pensii si investitii pentru tara.

Indiferent cum pui problema, Putin este mult prea mic sa faca bullying la intreaga planeta, chiar si daca arunci China in mix.
Rusia, China si Korea de nord sunt cam singurele tari care au ramas cu sisteme criminale comuniste, ele 3 nu au sanse oricum si daca sunt marginalizate de restul lumii o sa ajunga sa moara de foame, ei nu au industrii sau capital sa supravietuiasca doar ei intre ei.

| KR0N5TADT a răspuns:

În primul rând trebuie să fii un bărbat foarte deștept, isteț peste măsură. Nu orice păcălici ajunge un Wagner.

| darctron explică (pentru KR0N5TADT):

Gruparea wagner sunt omuleții verzi, care au fost în stare să cucerească Crimea fara niciun glonț, eu nu sunt așa dezvoltat, și nu aspir la asta, deocamdată se folosesc gloanțe din plin, și fii sigur că toți distrușii moldoveni și români care ajung acolo nu sunt Wagner