Întrebare recomandată | Doctorbbtt1 a întrebat:

Salutare vreau sa fac voluntariat într-o țară străină cu toate cheltuielile excluse de mine să o iau așa ca pe o vacanță, imi poate recomanda cineva ceva?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca mergi cu o organizatie din Romania, in strainatate.

| johnnny123 a răspuns:

"Voluntariat" înseamnă să oferi timp și efort în mod complet gratuit unei cauze.

Nu există voluntariat în care cheltuielile cu voluntarii sunt mai mari decât valoarea pe care o produc acei voluntari.

Cum ar fi să construiești case pentru săraci, dar costurile cu voluntarii să fie duble față de valoarea caselor?

| RoCkKiD a răspuns:

O sa vezi ca nu prea exista ONG-uri care sa te trimita intr-o tara straina pe gratis, in majoritatea cazurilor trebuie sa iti platesti transportul, cazarea si masa (sau amcar unele dintre ele). Cred ca singurul ONG care te trimite pe gratis si te si plateste e crucea rosie dar nu fac asta decat in zone de confict iar treaba asta ti-ar cam strica vacanta. happy

In alta ordine de idei daca faci voluntariat doar ca sa mergi in vacanta probabil nu prea intelegi sensul conceptului.

| xerxes1 a răspuns:

Siria,Afganistan,Somalia iti plac?

| Sigfrid a răspuns:

Proiectul Erasmus + iti ofera aceasta posibilitate, daca ai sub 30 de ani