| Alin4uuu a întrebat:

Se plateste voluntariatul? am facut scoala in alt judet iar voluntariatul as vrea sa il fac in judetul de unde sunt.

Răspuns Câştigător
| tudorsad a răspuns:

Voluntariatul presupune munca de buna voie, neplatita, in folosul unui scop al unei entitati (persoana fizica, grup organizat, asociatie, fundatie, federatie etc.)

Totusi, in ziua de azi, voluntariatul este recompensat. Nu financiar, dar poti beneficia de excursii, training-uri si multe alte facilitati.

De asemenea, toate cheltuielile pe care tu le faci pentru activitatea ta de voluntariat, iti vor fi decontate.

Cam asta ar fi voluntariatul, mai concret happy

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Baaaaaaaaaa! Voluntar= de buna voie. Nu vrei cumva si spor de pericol?

| dragos9234 a răspuns:

Din moment ce se numeste voluntariat cred ca este logic ca nu se plateste.

| deeadeea111 a răspuns:

Nu! pai asta inseamna sa fii voluntar, adica fara sa fii platit

| HighByTheBeach a răspuns:

Nu se plateste!

| pci27 a răspuns:

Http://www.birouldeconsiliere.ro/detaliu.aspx?eID=505&t=Articole Câteva informații despre voluntariat

Răspuns utilizator avertizat
| Alin4uuu explică:

Nu nu asta vroiam sa va intreb cred ca nu am pus bine intrbarea, uitati cum e treaba azi am fost sa fac voluntariat la o sectie de chirurgie iar cei de acolo nu vor sa ma primeasca pentru ca cica scoala unde am terminat eu e in alt judet si nu au contract cu ei ca sa le plateasca ...eu cred ca daca le puneam cv banuti in buzunare toti erau multumiti, dar asta e

| Alin4uuu explică:

Gata nu mai raspundeti la aceasta intrebare ca am inteles de fapt era ca trebuia sa platesc eu nu ei pe mine

| Izomer a răspuns:

Nu se plateste,,

| vladelvis a răspuns:

Pai de ce se numeste voluntariat nu se plătește

| RobbyPh a răspuns:

Poi eu am platit 12 lei doar pentri autobuz ca eu stau in Constanta si trebuia sa adunam deseurile depe plaja si am platit 12 lei casa mergem in costinestihappy

| LucaTheodor a răspuns:

NU

| danceisme a răspuns:

Nu se plateste!

| 112garcea a răspuns:

Nu

| Ichim_Tavi_1987 a răspuns:

Nu se plateste ca de aia e voluntariat

| ancutz16 a răspuns:

Normal ca nu laughing

| macs3k a răspuns:

Sa fi voluntar inseamna sa lucrezi, sa ajuti sau cum vrei tu sa ii spui, de buna voie fara sa astepti sa fi recompensat pentru asta

| miror a răspuns:

Nu se plateste,, de aceea i se spune voluntariat,,, din propia bunavointa,,