| A._Sanda_Raluka_1977 a întrebat:

Spuenti-mi si mie cateva modalitati de a exclude din alimentatie glutamatul de sodiu! Multumesc.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Uite ce am gasit:
"Glutamatul de sodiu este foarte greu de evitat pentru că se găsește în foarte multe alimente și de aceea, dacă nu ne ferim de produsele ce conțin E 621, putem consuma o cantitate foarte mare.

E 621 se găsește în: sos de soia, cârnați, salam, parizer, condimente, supe instant, brânzeturi, legume iîn conservă, bulion, aromă naturală de pui, sosuri și în multe alte alimente procesate."
Sursa: http://cesamancam.ro/e621-glutamatul-de-sodiu.html
Deci trebuie sa reducem sau sa eliminam aceste produse din alimentatie.