| ghostofperdition a întrebat:

Sunt din Cluj-Napoca. Mereu mi-am dorit sa fac o activitate de voluntariat de genul lecturatii pentru diferite persoane (nevăzători, bătrâni in spitale etc) sau explicării unor materii (un fel de meditații) -matematica, informatica, romana, engleza, chimie, biologie, logica, psihologie, filosofie. Mi-ar plăcea extrem de mult acest lucru, insa nu stiu exact daca as putea gasi asa ceva. Nu imi place voluntariatul care presupune dans sau desen sau lucruri copilaroase. As vrea sa promovez educatia si cultura. Aveti vreo idee daca as putea gasi asa ceva? Multumesc mult happy

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Probabil asistent social, sau te angajezi la Crucea Rosie.

| Peridava a răspuns:

Ai putea merge in caminele de batrini. Ei nu au pe nimeni. Va fi suficient doar sa stai de vorba cu ei. Le vei bucura sufletele.