| Alexandr1onnn a întrebat:

Trec în fiecare zi pe lângă curtea unui bloc în care 'locuiește' un om al străzii???? Nu are nici măcar o saltea, doarme pe pământ... Astăzi a plouat și stătea acolo în ploaie... Aș vrea să fac ceva pentru el și nu știu cum l-aș putea ajuta???? Știe cineva despre vreo asociație care ajută oamenii străzii?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Www.adra.ro
Sunt mai multe; dar trebuie să le cauți pe google pe cele din localitatea respectivă.

Pe olx există o rubrică de donații.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și eu am vazut in seara asta unul, care stătea întins pe cimentul rece, învelit intr-o pătură, sub balconul unui bloc. sad Săracii de ei...
Sunt orase in care se găsesc azile de noapte, centre pentru persoane fără adăpost. Probabil că au un număr limitat de locuri. Centrele au si ele, un regulament de ordine interioara, printre care, igienă corporală, fără tigări si alcool, si poate că multi prefera să doarmă pe străzi, decât să renunțe la plăcerile lor.

| Editocroci a răspuns:

Vezi că mai sus a pus userul Vuminimu o intrebare care e răspuns la întrebarea ta.

| Editocroci a răspuns:

Pe 9 noiembrie 2021 Vuminimu a pus întrebarea, tot la voluntariat/ecologie.

| HelpingHands a răspuns:

Era bun un sac de dormit măcar.