| anonim_4396 a întrebat:

Unde imi pot recicla hainele/pantofii?

7 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

La niste amarati care n-au de nici unele - si slava Domnului sunt destui sad

| elena a răspuns:

Foarte interesanta intrebare, nu am auzit de asa ceva. Cu scuze ca folosesc o gluma, eu ii reciclez la gunoi. Sunt foarte curioasa ce raspunsuri ai sa primesti, pe mine ma incurca mult hainele / pantofii dar nu ma-ndur sa le arunc pentru ca sunt chiar foarte bune.

regis
| regis a răspuns:

Hainele bune de care nu mai ai nevoie le poti aduna in saci si sa le donezi la diverse organizatii caritabile (de exemplu la Crucea Rosie) sau cu ocazia unor actiuni specifice de colectare pentru oameni afectati de calamitati.
Pe cele rele le poti recicla ca si carpe, daca nu... direct la gunoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reciclat? Sa stii ca merge sa le duci si la SH, cica scoti ceva maruntei pe elelaughing

| LoveForShania a răspuns:

La oamenii care nu au asa ceva. Nu m-am nascut pe vremea lui Ceausescu, dar mi-a zis mama mea ca pe vremea cand era el presedinte erau fabrici care le duceai acolo si primeai bani... dar nu cred ca mai e asta. Mai simplu, le arunci la gunoi, sau cand vin gunoierii i le dai lor. Dar mai bine le dai saracilor, in plus, e cauza nobila.,, Bine faci bine gasesti''.

| david_6080 a răspuns:

Ce-a mai buna varianta ar fi sa le "reciclezi " dandule persoanelor fara adapost care locuiesc pe strada cersetorind... ar fi un gest minunat, si poate bine-primit

| peppertea a răspuns:

Eu le pun în pungă și le las lângă gunoi, pentru că știu că mereu vin oameni săraci care caută în pubele după mâncare. Odată i-am întâlnit tocmai când pregătisem o asemenea pungă, și le-am dat-o direct. S-au bucurat foarte tare. Cam la fel fac și cu mâncarea care îmi rămâne, înainte să se strice ( pâine, de obicei)