Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Unde poti face voluntariat in Brasov?

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Afla mai multe detalii de aici https://www.facebook.com/Voluntar.Brasov

Bafta!

| Jipa95 a răspuns:

Ia legatura cu autoritatile, te vor indruma ei! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti cauta un ONG la tine in oras dand un simplu search pe google. Iti recomand ONG-ul deoarece este cu contract si mai nou se considera ca vechime in cartea de munca happy

O zi placuta!

| diaac a răspuns (pentru anonim_4396):

Se considera experienta de munca (pentru CV), nu vechime (pentru pensie).

| anonim_4396 explică (pentru diaac):

Ok, my bad. Voluntariatul este considerat drept experienta profesionala, nu vechime de munca. Asa este. Stiu ca umbla o lege dar se pare ca nu a fost aprobata.

| diaac a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, s-a propus sa fie si vechime? Nu stiam asta. Ar fi frumos sa se aprobe. Am comentat pentru ca si eu m-am entuziasmat cu legea voluntariatului, crezand la inceput ca este vorba si de vechime (am experienta de voluntariat inainte de a incepe munca platita). E bine si experienta, asa te poti angaja undeva si la inceput desi se cer ani de experienta peste tot. Din cate stiu facultatea parca era considerata vechime, in schimb, e si asta ceva happy

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Voluntariatul e pentru cei care ajung la pensie sau nu isi gasesc de munca.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Voluntariatul iti deschide multe oportunitati in lumea asta.

Poti si munci si face voluntariat in acelasi timp si vei avea de castigat.

O zi placuta

| Mădălllinna a răspuns:

Poti face voluntariat la anumite asociatii, case de copii, azil de batrani.

| devor a răspuns:

Stiu de Hospice...si eu sunt fin Brasov si as vrea sa stiu mai multe locuri

| ClaudiaFlip a răspuns:

Buna!
In Brasov ii stiu pe cei de la Hospice Casa Sperantei... eu fac voluntariat la centrul din Bucuresti si sunt niste oameni extraordinari!
Merita sa incerci!