| diNNozo a întrebat:

Unde și cum se poate depune cerere pentru strângere de fonduri la o familie mai puțin bogată? Vă mulțumesc, sănătate la toată lumea

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă poți explica mai clar ce dorești.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vrei să faci o campanie pentru strângere de fonduri, pentru găsirea unor potentiali donatori?
Prin "mai puțin bogată" eu inteleg că duc "un trai modest". Dar, se poate și mai rău. Sunt mii de familii in RO, care traiesc sub limita sărăciei...
Dar, dacă crezi că vei reuși să trezești interesul oamenilor, cu povestea familiei respective (filmari video, imagini, dovezi etc), succes! Dar să știi că, în principiu, oamenii sunt destul de reticenti si sceptici, fiindcă se tem de escrocherii.

Totuși, ai aici sfaturi:

https://oameni.sprijina.ro/......-personale

| mihaela000ela a răspuns:

,,cerere pentru strângere de fonduri la o familie mai puțin bogată,,
?

| diNNozo explică (pentru mihaela000ela):

La o familie săracă este o singură femeie cu cinci copii cu foarte mare nevoie de bani

| floresdemayo a răspuns (pentru diNNozo):

Cinci copii?! Femeia aia, dacă vede că îi vin ajutoare, mai face câțiva. Să-i dea înainte...
Copiii ăia au alocație, mulți părinti trăiesc de pe urma acesteia.winking

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Poți posta pe Facebook povestea, un cont bancar dacă se poate.

| Davidutz777 a răspuns:

Pe Facebook!