| Artemis16 a întrebat:

Vreau sa fac voluntariat in Ploiesti si nu stiu unde. M-am inscris la Crucea Rosie, dar nu am fost chemata pana acum straight face. Stiti voi unde as putea face voluntariat?

7 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Eu sunt la pensie si de vreun an de zile, tot bat pe la usile unor ong-uri, chiar am depus SV-uri, la Primarie(au un serviciu de asistenta sociala), la Spitalul municipal(pentru pediatrie) si acum tot astept raspunsuri.Doar din partea asociatiilor private, ce am mai primit sperante, dar stau rau cu finantarile si asteapta si ei zile mai bune.

| mimiwewem a răspuns:

Frumos din partea ta. Du-te la biserică și vorbește cu preotul, el sigur știe unde poți face voluntariat.

| pietrean a răspuns (pentru mimiwewem):

Ce sa caute la biserica? Ce stie popa? El nu ajuta, doar ia tot ce poate!
Stiu ce spun, ca stau langa o biserica.

| mimiwewem a răspuns (pentru pietrean):

Asta pentru că așa sunt preoții acolo la tine, dar nu și la mine.

| pietrean a răspuns (pentru mimiwewem):

Toti sunt o apa si-un pamant! Preotii ortodoxi,poate sunt mai hulpavi,decat preoti catolicii! Nu face nici-unul exceptie,deoarece toti trebuie sa contribuie cub bani,la Catedrala,la "bunastarea" celor din fruntea bisericilor,la afacerile lor bisericesti,ca sa acapareze cat mai multe bogatii,pamanturi.N-o sa vezi un popa care sa stea intr-o casa saracacioasa la tara,sau intr-un bloc, la orassa aiba o dacie in dotare! Au vile de mii de euro, numai masini bogate, dar se lacomesc si la banii unei vaduve sarace, care nu avea cu ce plati "taxele" catre serviciul popii de ingropaminte.

| diaac a răspuns:

Uite aici niste resurse despre locuri de voluntariat in Ploiesti:
http://www.metacautare.ro/web?ts=go&q=voluntariat+in+ploiesti

| amethystmoon a răspuns:

Daca te intereseaza sa faci voluntariat in cadrul unei organizatii care activeaza in domeniul psihologic, social si medical si care are o multime de proiecte si cauta voluntari in mod constant, am o oportunitate super pentru tine. Nu o sa-ti povestesc aici ce si cum, dar daca esti interesata lasa-mi te rog un mesaj privat sau cel mai bine suna la 0753 753 265 si iti explica Mada, coordonatorul de voluntari tot ce vrei sa stii. Bye!