| Florinalul a întrebat:

Vreau sa plantez un teren de vreo 5 hectare cu nuci forestieri(care nu fac nuci, doar oxigen pentru planeta).
Pot vorbi cu o asociatie de voluntariat ca sa trimita oameni sa imi puna copaci pe gratis? Adica pana la urma eu vreau sa fac un bine planetei, dar nu vreau sa scot din buzunar mii de lei sa platesc pe altii sa puna copaci.
Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau sa plantez un teren de vreo 5 hectare cu nuci...Voi ce parere aveti?"

părerea mea e că n-o s-o faci niciodată

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De vorbit poți vorbi, că nu te doare gura, dar după ce o să vorbești, o să vezi că lucrurile nu stau așa cum gândești dta, în zona voluntariatului.

| Atotstiutorul a răspuns:

O idee foarte buna! si eu cand mi-am renovat prin casa cate ceva si nu am avut unde sa arunc molozul l-am aruncat in locul de joaca pentru copii, asta pentru ca nu am gasit voluntari sa il duca ei,
eu o sa mai am ceva treaba de facut de aruncat chestii si ma gandeam sa apelez la sanziana negru am vazut ca ea face curat prin padure mare etc... si ma gandeam sa o contactez. poti sa incerci si tu sa vorbesti cu ea, mai vezi pe insta cine mai strange gunoiul ca a fost o campanie cu stransul gunoiului.