| mysysy a întrebat:

Vreau sa vizitez niste orfelinate din Bucuresti si sa ajut niste copii cu jucarii si dulciuri. Stiti orfelinate care cauta voluntari sau care primesc vizite si donatii si care e programul?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poti sa gasesti mai multe informatii la DGASPC, ca sa vezi ce orfelinate gasesti mai aproape de casa, sau poti sa cauti cum poti ajuta alte persoane nevoiase intreband preotul/pastorul bisericii unde mergi tu.

| thealchemist a răspuns:

Nu stiu de orfelinate dar stiu unde poti gasi sigur orfani, sunt la fiecare colt de strada spalind geamurile la masini.
numai ca nu cred ca au nevoie de dulciuri, mai mult de haine si incaltaminte.

| Ciklone_Adelina_1980 a răspuns:

Numai la orfelinate? ca ati face bine daca ati veni si la famili mai sarace care ne zbatem sa le dam o bomboana o data la o luna dar cu criza asta se uita saracii la televizor cum altii au prea multe si ei deloc multumim daca cititi mesajul si dumnezeu sa va ajute ca faceti lucruri bune

| mysysy explică (pentru Ciklone_Adelina_1980):

Din putinul meu vreau sa dau si altora. daca aveti copii, va pot trimite cateva jucarii de plus, pe care eu nu le mai folosesc.

| Ciklone_Adelina_1980 a răspuns (pentru mysysy):

Multumesc mult aveti un suflet mare nu stiu daca puteti trimite la targoviste ca acolo as putea venii sa le iau eu stau intr un sat la 20 km de oras

| ioana19111999 a răspuns:

La spitalul de copii marie curie sau la spitalul sf maria

| Ratza_Andreea_1990 a răspuns:

Puteti intra pe aceasta fundatie, unde va sfatuiesc sa faceti un gest frumos de Craciun. Sunt atatea familii si copii care au nevoie.
Aici au cazuri unde se strang donatii cu ocazia sarbatorilor http://fundatiamereuaproape.ro/vreau-sa-fiu-demn/