| OhGodWhy a întrebat:

Cat de repede trece timpul, parca ieri intram in clasa 1-a.13 ani au trecut intr-o clipa.Totu este numai o amintire plina de regrete, plina de lucruri nefacute asa cum am vrut.
Voi cei care va bucurati inca de anii copilariei, distrativa si faceti ce vreti sa faceti.Profitati de timpul pe care-l mai aveti.

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Subscriu, practic cand esti mic vrei sa fi mare, dar cand ajungi mare vrei sa fi mic. Cand esti mic vrei mare ca sa ai libertate, cand esti mare vrei mic ca sa ai mai putine griji si probleme.

| Lyndsey a răspuns:

Ahh, cineva care mai crede in mireasma copilariei, cineva care apreciaza varsta nevinovatiei! Chiar azi ma gandeam ca trebuie sa iubesc mai mult momentele pe care le traiesc alaturi de TOTI cei DRAGI, chiar daca uneori nu (re)actionez cum mi-as dori in anumite situatii. Ma mai gandeam si la aceasta frumoasa vacanta de vara. Cand voi mai putea eu sta, fara griji, asteptand sa treaca timpul? In viitor voi munci pentru o asa-zisa "cariera", fie pentru BAC, fie pentru intretinerea vietii si nu voi mai putea profita de timp liber.
Si cand ma mai gandesc la cat de scurta e viata, parca prind mai mult curaj... Cred ca ai jur de 20 de ani, esti tanar! Inca mai ai timp sa visezi. Desi ai crescut, mai ai de crescut. Priveste in jur! Cu totii traim, cu mai multi sau mai putini ani in spinare. Sanatate sa avem! happy

| BloodyDagger a răspuns:

Ce vorbe deprimante. E bine ca ne e dor de acele vremuri, insa ce nu e in regula e faptul ca tanjim dupa ele. Trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca am crescut, si ca timpul trece orice ar fi. Asta e.Trecem mai departe.

| ionandreea97 a răspuns:

E bine ca vrei sa-i faci pe copii sa-si dea seama ce ani frumosi traiesc, dar tu nu ai de ce sa fi nostalgic. Gandeste-te ca ti-ai trait doar o etapa din viata si mai ai foarte multe de facut si de vazut. Nu regreta ce nu ai facut, ci gandeste-te la ce vei face de acum incolo. Cum ai spus si tu, timpul trece repede, chiar prea repede ca sa mai ai timp de regrete pentru ceea ce consideri ca nu ai facut.