| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Am economii de aproximativ 7000 euro. As dori să îi investesc în ceva, să fac ceva cu ei pentru a îmi aduce un venit. Dar nu știu exact ce. Îmi puteți da idei? Miniafacere, un serviciu oferit fără o calificare sau ceva pasiv. Ofer funda!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai depinde ce anume cunosti sa faci, ce ai facut in ultima vreme in afara de faptul ca esti o persoana cu dizabilitati (din cate imi dau seama raportat la alte intrebari puse de tine); desi nu pare in schimb are relevanta mentiunea cu dizabilitatea in contextul muncii, de asta am adus-o in discutie!

7000 de euro este o suma micuta pentru tendintele actuale chiar si pentru o mica afacere
dar este mai mult decat 'nimic', deci poate constitui o baza reala!
trebuie doar sa iti canalizezi gandurile catre directia si domeniul in care ai vrea sa activezi cu acest mic business
Domeniu in care sa incepi acest "ceva" depinde de foarte multe lucruri, fiecare iti poate spune din punctul sau de vedere, unii au inceput cu covrigi altii cu serviceuri auto, unii cu plante si legume altii cu miere de albine, unii activeaza in domeniul transporturilor altii in HORECA

Sa iei in calcul si faptul ca poate va merge sau poate nu!

Nimeni nu iti poate garanta nimic concret, insa pana nu incerci nu vei afla!

| numesiprenume0 explică (pentru Simpatic):

As dori idei despre ce as putea sa fac fără experiență și fără prea multe cursuri. Ai dreptate sunt o persoană cu dizabilități, nu am reușit să fac prea multe fiindcă nu mi s-a dat șansa, fiindcă asa este în România... mai ales dacă locuiești lângă un oraș mic. As dori idei pentru a găsi ceva ce mi-ar place.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-i la banca intr-un cont bancar, sa-ti aduca dobanda, ca-s prea putini sa-i poti investii in ceva,

| adryang78 a răspuns:

Cel mai potrivit domeniu, dacă vrei să demarezi o mică afacere, este cel în care îți place ce faci. Ce pasiuni ai?