| Andrei26253 a întrebat:

Acum o oră am depășit în localitatea cu 120km/h și am trecut prin dreptul unui radar. Mașina era scoasă de pe drum ne se vedea era cu botul în spre laterala drumului. Era deja o mașina oprită. Unul dintre polițiști atunci se îndreaptă înspre geamul celui oprit. Am reușit să frânez până la 60km/h. Atunci în maxim 30-40 metri. Nu mia făcut nimeni nici un semn, dar s-a uitat la mine.
Posibil să fi fost celălalt cu pistolul radar în spatele mașini de poliție nu am apucat să observ.Ce credeți se poate să mă fi luată? Se poate să te ia radarul de pe marginea drumului? Și dacă da c-am cânt ar fi amenda?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Păcat că nu te-au oprit.
120 km/h in localitate?
Esti inconstient?
Vei repeta figura si altadata si as vrea sa ti-l ia definitiv.

| Violleta2022 a răspuns:

120km in zona de 60?
Asta inseaman sa-ti pierzi instantaneu permisul, ca sa nu mai spun ca poti omori pe cineva la viteza asta, prin localitate.
Oricum zile prea multe ca sofer nu vei avea, cu un comportamnet ca asta, la volan.
Eu spr sa te fi luat radarul deja, ca sa te invete minte, inainte sa omori un om.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

A redus pana la 60. Limita maxima in localitate este 50 km/h.

| Andrei26253 explică (pentru Violleta2022):

Drumul era de peste 1km lungime perfect drept fără trecerii de pietoni.
Am acelerat până la 120km/h doar pentru că am vrut să depășesc o mașină și la capătul drumului se vedea că se aproprei o mașină din contrasens.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te a oprit ai scapat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu te-au oprit cand ai trecut incet pe langa ei, nu au apucat sa te inregistreze, deci ai scapat.

| vatadezahar24 a răspuns:

Ai scăpat, păcat ca nu te au oprit

| EqinoxPrada33 a răspuns:

Sa zicem ca in locul tau e alt sofer care circula in LOCALITATE cu 120km/h si iti loveste mama sau copilul, presipun ca nu esti vreun bididiu de 20 de ani, corect? Laso mai moale vere cu viteza, inchisoarea doare