| Bbkbbk a întrebat:

Bună ziua! Vă rog să-mi spuneți dacă pe locația activată în telefon poate să-mi arată o adresă în care persoana respectivă zice ca nu a fost, acea locație se repetă timp de o săptămână la 30 de km față de unde zice ca a fost în zilele respective …și în una din zile are și o staționare la adresa respectivă de 16 ore …. sustine ca s-a închis telefonul….Dar la repornire a doua zi i-a luat tot adresa aceia, părerea mea ca locația se ia de unde se deschide telefonul și nu de unde să închis? E vorba de google locații …mulțumesc….ne contrazicem pe subiectul asata! Mulțumesc

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Normal că arată unde e deschis telefonul pentru că, dacă locația a fost activată, atunci google urmărește telefonul în fiecare moment în care este conectat la internet și se poate vedea exact fiecare mișcare a telefonului.
Deci, e clar că te-a mințit și a fost în acea locație, rămâne să afli de ce.

| Bbkbbk explică (pentru mastadont):

Multumesc! Sunt convinsă ca mă mințit! Și nimeni nu minte fără motiv! Nu cred ca este posibil să ți se închidă telefonul într-un loc și a doua zi când îl deschizi la 30 de kilometri distanță să-ți ia locația unde ai fost cu o zi înainte…..mulțumesc frumos de răspuns

| popapopica a răspuns:

Locatia o arata numai unde se afla cand e deschis telefonul. Daca locatia e activata. Indiferent cand se inchide si cand se deschide.
Distanta poate sa nu fie exacta (zice Google, desi mie imi arata cu aproximatie de 1/4 metru). Dar in nici un caz nu se reia de unde a fost inchis telefonul.
Atentie, daca telefonul e inchis, locatia aratata are alta culoare. E gri si nu albastra. Te poti orienta si dupa asta. Daca locatia "sta" insa e gri, e posibil ca telefonul sa fie inchis sau nu are datele mobile pornite. La pornire pleaca tot de acolo, dar se misca rapid unde se afla telefonul.