| DavidIonescunasrr a întrebat:

Salut,ce se poate intampla daca am mancat putina carne de pui cruda? (Cam 1, 5 cm un cubulet) ce se poate intampla? Va rog seriozitate

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Risc de salmonella.
Vezi, daca ti se face rau sau faci diaree, sa mergi la spital si sa le spui ce ai mancat.

| Hyperion7 a răspuns:

Nimic wow.

| VoidEternal a răspuns:

Salmonella.

Look it up.

| MistarGoGu a răspuns:

In cel mai RAU caz o infecție alimentara DACA nu aveai mâinile bine spălate sau puiul a fost contaminat cu ceva bacterii! In rest nu Mare lucrul! Poate un usor disconfort la stomac! Nu mai încerca " sporturi extreme " ca poti sta o zi pe tron!

| DavidIonescunasrr explică (pentru MistarGoGu):

Ok,mulțumesc! Eu ma refeream dacă pot sa pățesc ceva foarte grav de la o bucățică mica

| MistarGoGu a răspuns (pentru DavidIonescunasrr):

No Relax! Aia *( toxinfectie ) ar fi maximul! Chiar si pe o bucățică asa mica pot sa fie sute de bacterii / cm pătrat! Nu trebuie sa halesti juma de pui sa iti între bacterii in corp! Salmonela, coli sau altele!

| MistarGoGu a răspuns (pentru DavidIonescunasrr):

Nu iti imaginezi cat de mici si perverse pot sa fie dracoveniile alea! Si ce RAU pot face la stomac!

| MistarGoGu a răspuns:

Evita sa consumi carne *( de orice fel ) neprocesata termic *( fierbere / prajire / la aburi sau cuptor )! Sunt riscuri mari de infecție!

| Madaxo97 a răspuns:

Daca puiul era sănătos nu pățești nimic, de la o bucățică așa mica.