| Shattergrim54 a întrebat:

Bună! Vreau să mă învăț să cânt la chitară, aș vrea o chitară acustică sau ukulele, cred.
Ca începător, ce sfaturi îmi dați și ce chitară să-mi cumpăr?

Răspuns Câştigător
| cilia6na a răspuns:

In primul rand, orice chitara merge, dar pentru inceput una acustica harley benton(firma e chiar buna, am si electrica de la ei) merge. Eu personal am apelat la un profesor de chitara pentru niste chestii elementare pana la invatarea unor melodii complicate (clasice) dar poti învăța fara probleme si de pe Youtube, google. Recomand Martin Music, parca asa era canalul, acolo ai sa vezi N melodii cantate pe acustica cat si pe electrica pe care le poti invata. Daca tie iti place sa canti si vrei sa înveți mai departe recomand chitara 100%, e un instrument frumos si de calitate happy

| cilia6na a răspuns (pentru cilia6na):

A,da,am uitat sa precizez ca DEPINDE si ce tip de muzica vrei sa cânți pe ea,de exemplu cea acustica merge la mai multe genuri tip rock clasic(pentru acorduri dar si note) funk,pop,indie etc,cea clasica merge extreeeeeem de bine pentru cele CLASICE iar cea electrica e potrivita pentru genurile si subgenurile metal ulului (thrash metal, nu metal, death metal, doom metal, black cat si pentru glam )

1 răspuns: