| anonim_4396 a întrebat:

E păcat sa joc jocuri online? De exemplu de manager/antrenor de fotbal? Îmi plac mult de mic copil astfel de gen de jocuri.

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu, nu este niciun pacat.De unde aceasta idee?

| ReddY25 a răspuns:

Ce păcat să fie?

| Simpatic a răspuns (pentru ReddY25):

Daca cel care a pus aceasta intrebare este AvalohAlyn (nu am vazut la timp) acel baiat cu probleme, sfatul meu este nici sa nu-i mai raspunzi, de fapt am vazut ca majoritatea userilor TPU il evita laughing
este problematic rau tipul, are sute de intrebari care se tot repeta, el este practic un troll care misuna pe aici, si fiind troll cu vechime nu este si suspendat din pacate, dar este grav afectat, se pare ca pe unii semintele mancate in fata blocului i-a imbolnavit mintal

| pacatosulBogdan a răspuns:

Un joc online este si asta pentru tine, sa intrebi pentru orice fleac daca este pacat!

| EestiSodalane a răspuns:

Nu, nu e pacat, cata vreme nu te joci prea mult sau cheltui bani prea multi cu jocurile astea.

| vodami92 a răspuns:

E prea mistolaughing faci ce transferuri vrei tu! nu e ca in realitate! stai linistit!

| T0Teu a răspuns:

Nu ma pot pronunta sa spun daca e păcat sa joci sau nu, dar stiu sigur ca sunt o pierdere de timp aceste jocuri. Te întreb: cat timp ai alocat zilnic ca sa citesti din Biblie sau sa te rogi si cat timp ai alocat acestor jocuri? Dumnezeu nu vrea sa fim "credinciosi" morti si sa nu facem nimic pentru El. Daca ai pus întrebarea astfel: "E pacat sa?" deduc ca te consideri creștin si iti pasa sa nu păcătuiești. Exista pacate de comitere si pacate de omitere. Daca nu iti faci timp sa citesti din Biblie, sa te rogi, sa faci fapte bune si sa împlinești Biblia crezi ca nu se pune ca pacat? Scrie in Biblie ca toate lucrurile ne sunt ingaduite dar nu toate sunt de folos si nu toate zidesc. Hai sa fim intelepti in ce priveste folosirea timpului pe care il avem la îndemână pentru ca in Biblie scrie sa rascumparam vremea caci zilele sunt rele.

| Madaxo97 a răspuns:

Atât timp cât te joci cateva ore de distracție si nu non stop toată ziua e ok, cand devine dependența si pierzi mult prea mult timp jucându-te, atunci e păcat, de timpul tau.

| filin a răspuns:

Da, o să se supere așa de tare Dumnezeu ălă că o să-ți de strike cu fulgere)))