| Robert_Damoc_1998 a întrebat:

O simpla intrebare..la care probabil e un raspuns greu. Conserva de peste ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SNAKECOM a răspuns:

Nu chiar este sanatos pestele si nu ingara mult!
Daca e ton in suc propiu si e de calitate buna DELOC! De pinde daca e de la Rio sau na o marca buna.
Daca e in ulei cam da.Acel ulei a stat zile in sir in conserva si pestele ala e plin de ulei...Deci nu e buna dar cea in suc propiu e foarte buna.Dar mai e si fara suc doar peste simplu de Ton care coasta in jur de 7-8 lei si este foarte buna.

| Robert_Damoc_1998 explică (pentru SNAKECOM):

Mersi de raspuns!(scuze de intarziere)

3 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Depinde ce conserva si ce cantitate evident.
Daca e peste gras, in ulei atunci da.
Daca e in suc propriu, nu.
Totul se reduce la calorii pana la urma. Eticheta produsului e acolo ca sa fie citita.