| HellYeahChristine a întrebat:

Imi creste maseaua de minte si ma doare de mor, nu pot sa mananc pe partea stanga si simt si obrazul putin umflat. Vreo idee sa scap de durere? M-am cam saturat de nurofen sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Hey. Incearca Algocalmin fiola, Ketorol sau Ibalgin forte. Pe astea le iau eu cand am dureri de masele. Daca nu-ti trece in 5 zile (adica tot te mai doare) ar fi de preferat sa te duci la medic, ca sa-ti recomande el ceva. Imi place stomatologia, vreau sa devin medic... dar nu le am cu pastilele pentru dureri de dinti, molari. laughing

| Vichtory a răspuns:

Alege o varianta:
1.Mergi la medic
2. Pune acolo niste spirt sau alcool
3. Bea niste pastile (aspirina, calmeaza durerea)
4. Pur si simplu calmeaza-te si nu umbla la ea, se va calma pentru cv timp.

| HellYeahChristine explică (pentru Vichtory):

Sa-mi pun spirt unde? pe exterior sau pe masea?

| pwp a răspuns:

Incearca Ketorol.Sunt foarte bune pentru durere.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Da nu prea ai ce sa iei ca nu trece durerea aia e pur si simplu insuportabila dar incerca cu o fiola de algocamin(fiola nu pastila, cu aia trece sigur)sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca cuisoare. Sunt niste betisoare micute. Le ''infingi'' in zona dureroasa. Insa cel mai bine este sa te duci la medic.

| rutanklan a răspuns:

Domnul stomatolog te poate ajuta.

| LarisaNicoleta06 a răspuns:

Stiu ca TADOR e bun. Funda?:* plzz

| ღtuweetyღ a răspuns:

Poti sa pui gheata..sa`ti mai aline durerea.big grin

| aigheraiho a răspuns:

Se pare ca cea mai buna solutie ar fi sa mergi la medic! Daca spui ca te doare normal ar fi sa ti-o scoata! Nu e dureros(acum o saptamana acelasi lucru am patit si eu.Am fost nevoit sa merg la medic si acum totul este OK). Deci sfatul meu este sa mergi cat mai repede la medic pentru a remedia problema! succes!

| HellYeahChristine explică (pentru aigheraiho):

De ce s-o scoata? abia acum imi creste de aia ma si doare :-s