| misauratcuviata a întrebat:

Credeti ca daca v-a mintit o data iubitul o sa va minta mereu? Adica am aflat ca m-a mintit si dupa a recunoscut…ca daca nu aflam eu de la alta tipa nu imi recunostea niciodata. :/ dau funda

Răspuns Câştigător
| Rebecca19T a răspuns:

Fix ca și cum ai întreba:
"Dacă iubitul meu m-a înșelat o singură dată, v-a mai continua să o facă?"
Da. Răspunsul este"Da" la ambele întrebări, și a mea și a ta. Minciunile într-o relație pot submina grav încrederea și integritatea legăturii dintre parteneri. Odată ce un partener este prins mințind, celălalt poate deveni suspicios și neîncrezător, ceea ce face dificilă reconstrucția încrederii.
Crează resentimente. Minciunile, chiar și cele mici, pot acumula resentimente și frustrări, afectând comunicarea și intimitatea. Distruge comunicarea. O relație sănătoasă se bazează pe comunicare deschisă și sinceră. Minciunile împiedică acest flux liber de informații și emoții.Afectează stima de sine. Persoana mințită poate începe să se îndoiască de propria judecată și valoare, afectând stima de sine și sănătatea emoțională.
Deteriorează intimitatea emoțională. Intimitatea se construiește pe sinceritate și vulnerabilitate. Minciunile creează o barieră între parteneri, împiedicând conexiunea autentică. Conduce la relații toxice. Minciunile constante pot transforma relația într-o dinamică toxică, plină de manipulare și lipsă de respect.O relație bazată pe încredere necesită sinceritate și integritate. Este esențial ca partenerii să fie deschiși și să comunice onest pentru a menține o conexiune puternică și sănătoasă.
Deci fii sigură că o să te mai mintă și a doua oară, și a treia oară, etc.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, va continau sa minta, fiindca omul nu se schimba niciodata, doar se preface pana trece primejdia si apoi continua sa faca aceeasi greseala sau sa minta, fiindca asta este natura/ personalitatea lui, care nu se poate schimba niciodata.

| Robert2526 a răspuns:

De mintit, toti mintim, important e si contextul in care mintim. Cine abereaza pe aici cu sinceritatea extrema si balarii se crede prin romanele alea de dragoste. Viata e si cu minciuna, suparari, etc. Daca nu e ceva important, ar trebui sa te gandesti la motivul pentru care el a mintit, ca nu mintim nici noi asa fara sens happy

Din punctul meu de vedere nu trebuie sa o iei asa tragic. Aaa daca ai 15 ani, poti sa il parasesti cum zice lumea pe aici ca la varsta aia nu are sens laughing

| Madaxo97 a răspuns:

Da, va continua sa te mintă mereu odata ce a făcut-o odată.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Da,o sa te mai minta și în continuare, părerea mea e ca o relație sa funcționeze bine, trebuie sa va spuneți mereu adevărul unul altuia

| vatadezahar24 a răspuns:

Da! Odată ce a mințit o să o mai facă și de alte ori, dar depinde și de contextul în care te-a mințit. Din câte ai menționat, ai aflat adevărul de la o altă fată, ceea ce spune ca nu a fost un context tocmai irelevant. Deci în concluzie, s-ar putea ca respectivul să obișnuiască să mintă, să aibă defectul acesta în vene. Mă tem ca așa este natura lui.

| suntsuparatsinecajitdoamne a răspuns:

Nu iti va spune crede-ma girl părăsește-l e un nenorocit barbati sunt ugh n sm cuvinte pleaca cat poti run girll

| misauratcuviata explică (pentru suntsuparatsinecajitdoamne):

E usor de spus greu de facut draga mea haha its js the beggining laughing am mai avut relatii toxice e ok stiu ca nu ma iubeste nimeni sad