| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am auzit ca prin 2035 se vor scoate masinile pe benzina/diesel, dar am o curiozitate.

Masinile electrice vor mai trebui reparate la mecanic?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La electro-mecanic laughing
Cauta pe Google, sigur sunt ceva revizii si la electrice, dar probabil mult mai rare.
Nu se inlocuiesc uleiul si filtrele, nu cedeaza injectoare, sau garnituri de chiulasa.
Dar presupun ca au in continuare rulmenti, articulatii la suspensie-directie, amortizoare, discuri de frana.
Iar in caz de accident, tot la tinichigerie ajungi si cu alea. Chiar am vazut pe grupul vopsitorilor multe Tesla la indreptat/vopsit.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca da. Doar propulsia este electrica. Restul tine de mecanică, logic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, se vor repara la aprozar.

| Wr3nch a răspuns:

Normal, ca tot masini sunt. Mecanicii vor trebui sa invete cum sa se ocupe de motoarele eletrice.

| ReddY25 a răspuns:

Normal

| RoCkKiD a răspuns:

Nu, alea electrice vor fi reparate la Enel.

| Brizbriz a răspuns:

Nu, vor fi reparate de roboti, dupa ce ne invadeaza robotiihee hee
funda?

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Nu, pa

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu tu, dar mi-e mi-ar place o T-X
https://en.wikipedia.org/wiki/T-X
sa imi... vopseasca, casahee hee