| And53879 a întrebat:

Bună,TPU știe cineva un liceu bun cu cămin dar să nu aibă că materie matematică? In București

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca nu am auzit de licee care sa nu aiba matematica deloc, cel putin ele nu exista inRomania.
Toate, dar absolut toate liceele au si matematica, doar ca cele de stiintele naturii si filologie au mai putine ore de matematica, decat celelate licee.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru liceu ar trebui sa alegi ceva ce iti place, nu o optiune acolo random, oricare, doar fiindca nu exista matematica si alte materii specifice.La o adica, nu vreau sa te dezamagesc, dar matematica tot se va face in primii doi ani de liceu.Sigur ca nu chiar la modul cel mai serios, spre deosebire de profilul real, dar se va face.Eu am fost la profil bilingv engleza si n-am scapat. laughing Bafta.

| LisaJulie a răspuns:

Mergi la un profil unde nu se da bacul la matematica ca filologie sau științe sociale! Îmi pare rău dar matematica facă pana în clasa a-XI-a la toate profilele