| Aannddrreeaaccrriissttiinnaa487 a întrebat:

Ce carte mi ați recomanda pentru medicina? oricare din urmatoarele specialitati: neurochirurgie, chirurgie cardiotoracica, chirurgie generala

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce carte iti recomandam noi sau ce specializare?
nu prea are esenta intrebarea ta!
specializarile stau intr-o singura carte!?
nici daca as da la filosofie nu ar fi o singura carte ci o MULTIME

| Violleta2022 a răspuns:

La acesta intrebarea nu-ti poate raspunde nimeni!
Tu ar trebui sa stii ce anume vrei sa faci in viata ta, daca ai ales medicina, ca este profesia pe care tu ti-ai ales-o, neavand nici in clin sau maneca cu ce prefera ion, vasile sau maria, care nu te cunosc si nu stiu daca tu esti capabil vreodata sa faci neurochirurgie, chirurgie generala, podiatrie sau orice altceva.

Pune pe hartie fiecare optiune de specialitate, care ti-ar place si ce anume te atrage la fiecare si gandeste-te foarte bine daca esti capabil sa profesezi acea meserie pe urmatorii 40 de ani, fiindca asta se va intampla cand iti alegi o profesie pe viata.

| LisaJulie a răspuns:

Admitere la facultate vrei sa spui?