| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Poți să ai palpitații și mai multe luni chiar dacă nu ai probleme cu inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lupică27 a răspuns:

Am palpitatii de ani de zile si n-am probleme cu inima, tin minte exact cand mi-au aparut, eram in pat ziua, incercam sa adorm pentru ca eram foarte obosit si intram de noapte la scarbici, m-am stresat atat de tare incat am inceput sa simt bataile inimii si de atunci tot simt.
Am fost la cardiolog, am facut analize sa vad cum am calciul si potasiul, toate bune, nu am nimic la inima.
Daca e de la cap nu mai poti s-o rezolvi, probabil doar cu ceva scheme de tratament de la psihiatru dar eu nu ma risc, alea te distrug pe alte parti si dau si dependenta.

| Lupică27 a răspuns (pentru Lupică27):

Tin minte ca de nervi am dat cu pumnii in tablia patului, eram super nervos si suparat stiind ca ma asteapta o alta noapte grea.

4 răspunsuri:
| vatadezahar24 a răspuns:

Evident ca poți.

| AleAle12 a răspuns:

Bună, palpitațiile inimii sunt cauzate de foarte mulți factori!
Principalul factor al palpitațiilor este redat de stresul continu, oboseală cronică, fumat, anxietate, atacuri de panică etc.
Cred că trebuie să vă analizați un pic stilul de viață și să vă reorganizați!
Asta nu înseamnă că o vizită la medic ar fi scutită!

| Bia696 a răspuns:

Tensiune, atacuri de panică mai pe scurt …. Totul pleacă din cap … ai tu un stres ceva, altceva nu îmi explic…. Alimentația ar putea fi iar un semnal, stay safe? Du te la un control și poartă-ți de grijă