| Karyana a întrebat:

Buna tuturor, incerc impreuna cu sotul sa avem un copil de 9 ani dar farà reusita. Ciclul meu e regular, luna trecuta a venit de pe 18 pana pe 22. Am avut relatii in timpul perioadei fertile de pe 1 mai pana pe 5. Dupa 6 zile apare uimirea mea mi.a venit din nou ciclul mult mai devreme cu o saptamana si o zi. Ciclul asta nu e foarte normale caci mi.a venit Ca o surpriza, Nici nu e foarte abundant. As vrea o parere a voastra oricum o sa astept cel putin o saptamana pana o sa fac un test. Sper sa fi ramas gravida

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Sunt multe cupluri care din punct de vedere medical pareau a nu fi in regula, dar s au rugat, Dumnezeu i-a ajutat si s-a intamplat minunea.
O sa fie si la voi.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi o problemă de la el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

După 9 ani de încercări nereușite nu crezi că era cazul să consulți un medic și nu TPU?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai specificat ce varste aveti? Se stie ca deja, cam dupa 35 de ani, sarcina isi va intarzia aparitia partial sau de tot.Pastrati totusi speranta, varsta pentru a deveni mama a fost cu mult marita de-a lungul deceniilor datorita evolutiei medicinei.Nu se mai panicheaza nicio femeie ca la 25 este fata batrana, slava Domnului pentru asta. laughing

| ioana748 a răspuns:

Minunat ca vreti sa faceti un copil.
Va veni cu siguranță.
Banuiesc ca sunteti cu analizele la zi si stiti ca nu exista nici o problema care ar putea interveni in acest plan frumos al vostru.
Va doresc un bebe sanatos cat de curand

| Karyana explică (pentru ioana748):

Din pacate da sunt cu analizele la zi, la sfarsitul lunii asteia trebuie sa mergem la un control, stim deja Ca nu putem avea copil, aveam speranza insa ca luna aceasta eram in perioada fertila si eram in concediu si poate a dat dumnezeu.

| ioana748 a răspuns (pentru Karyana):

Sunt multe cupluri care din punct de vedere medical pareau a nu fi in regula, dar s au rugat, Dumnezeu i-a ajutat si s-a intamplat minunea.
O sa fie si la voi.

| Robert2526 a răspuns:

Faptul ca ti-a venit "menstruatia" din nou la 6 zile distanta nu trebuie sa te entuziasmeze, desi poate sa para ca ai fi ramas insarcinata, ma indoiesc ca despre asta este vorba.
Ai ceva tratament?

| Standt a răspuns:

Voi ati trecut pe la medic pentru problema asta?
Sotul tau si-a facut niste teste? Stiu, orgoliul barbatilor e mare si in plus confunda potenta cu fertilitatea.
9 ani e totusi mult. Ceva e in neregula acolo.

| eliancodrut a răspuns:

Daca in 9 ani nu ati putut avea un copil inseamna ca ceva este in neregula. Trebuie sa vedeti cine este "de vina".
Unele femei sunt "mai rci" in activitatea sexuala. In acest caz este recomandata o abstinenta de 2-3 satamani pana la varful perioadei fertile.

| Justasimplequestion a răspuns:

Pai daca vreti unul de 9 ani adoptati unu