| untu a întrebat:

Hristos a inviat! Am gasit un telefon de tip smartphone HUAWEI Y7 2019 pierdut la camp, la iarba verde dar era facut praf pe ecran si intreaga carcasa asa de distrusa era incat eu l-am dat la service depanare telefoane si l-am platit reparatiile intregi cu 500 de lei! Si am pus cartela mea de abonament si l-am deschis si cu stupoare ca nu pot folosi sau accesa fara sa deblocez codul sau parola de deblocarea a ecranului si sa activeze fundalul de asteptare cu aplicatiile sale si am incercat sa deschid cu contul meu GOOGLE si imi da eroare! vechiul proprietar nu s-a intors sa caute telefonul pierdut si si-a luat alt telefon nou! Si as vrea sa va rog cum pot debloca contul fara sa folosesc contul GOOGLE sau sa tastez cele 6 cifre dar am incerca sa fac un REBOOT si nu am reusit! CE POT SA FAC CA SA-MI REZOLV ACEASTA PROBLEMA CARE MA CHINUIE INCAT MA SCOATE DIN SARITE? Va multumesc frumos si astept un raspuns cat mai urgent!

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Deci il stii pe vechiul proprietarwinking

| untu explică (pentru Simpatic):

Asta sa crezi tu! De unde stiu cine este vechiul proprietar ca sa il caut si sa nu mai apelez voi?

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

De unde stii ca si-a luat altul nou? Stii si ce marcă?

| untu explică (pentru darrio2007):

BINEINTELES! La notificare scrie ca si-a luat SAMSUNG GALAXY J6 si XIAOMI REDMI 13 C!

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

Si de ce nu ai returnat telefonul proprietarului si incerci sa te folosesti de el?

| untu explică (pentru darrio2007):

Unde sa returnez daca proprietarul este in FRANTA la lucru? m lasat mesaj sa vina sa ia vechiul telefon daca vrea si sa plateasca reparatiile, dar pana acum nu mi-a raspuns inca!

| darrio2007 a răspuns (pentru untu):

„Asta sa crezi tu! De unde stiu cine este vechiul proprietar ca sa il caut si sa nu mai apelez voi?"
Aici scrii ca nu il cunosti.
Te cam contrazici singur.

| MotoBlitz a răspuns:

În primul rând, de unde știi că proprietarul și-a luat alt telefon și nu mai are nevoie de acela pe care poate îl caută de zile întregi?
În al doilea rând, nu merge reebot, încearcă un e-mail, dacă nu merge, du-te la un GSM și ei te rezolvă pe loc, dar mai întâi, chiar încearcă să îl înapoiezi proprietarului, când îl deschizi, vezi cine se află în poze și ce nume găsești pe acolo, nu te pricopsești cu un telefon rablagit din 2019 care mai are și ecranul spart, dar un suflet tot faci fericit și poate chiar poți primi bani pe el ca recompensawinking
Nici ție nu ți-ar conveni să pierzi un buletin sau un telefon și să știi că l-a luat cineva și nu-l mai vezi vreodată!

| untu explică (pentru MotoBlitz):

Am incercat cu un email si introduc un cod nou de verificare si imi daeroare si nu se poate conecta!

| Korkodeln a răspuns:

Se numeste "karma" si e un lucru bun. Un obiect gasit nu iti apartine, in toate legislatiile, insusirea unui bun gasit, indiferent de stare, e considerata infractiune, sa-ti fie invatatura de mine.

| untu explică (pentru Korkodeln):

Se pare ca nu ai fost atent la ce citesti prostule! Telefonul a fost gasit la camp pe pamantul care este proprietatea noastra motocositoarea a cosit iarba si a distrus facand praf de tot! Nu este o infratiune ca cineva a calcat pe proprietatea privata calcand iarba sau a trecut cu vaca si pascand ierburile noastre? Cel care a facut paguba sa plateasca! Stim cine este prorietarul telefonului si nu recunoaste si nu se arata la fata de frica pentru ca este posibil ca dansul sa se fi furat telefonul altui proprietar si apoi s-a pierdut!

| Korkodeln a răspuns (pentru untu):

Mad, se pare ca nu esti numai hot, ci si nesimtit, aste si cu tupeul de care dai dovada merg mana in mana. Pentu cei care cred ca daca gsesti un bun pe proprietatea ta, in mos special daca e pasune sau un loc pe unde trec oamenii in dumetii il face al tau, nu este asa. In ceea ce te priveste, blocat si raportat.

| Torrpi a răspuns:

Ai bagat bani in reparatie si nu l-ai deblocat?
"vechiul proprietar nu s-a intors sa caute telefonul pierdut si si-a luat alt telefon nou!"
De unde stii ca nu s-a intors? In cel vechi nu era o cartela? Nu l-a sunat nimeni? De obicei cine pierde un telefon suna sa vada unde este. De unde stii ca si-a luat telefon nou? Poate inca il mai cauta.